מעורבות הנאשם נתניהו ואנשיו במינויים באתר ״וואלה״

מינויים בכירים, ולאו דווקא בכירים, הייתי צריך לאשר עם שאול ואיריס ומשלב מסויים גם עם ניר ורן ברץ

אראל סג״ל, ריקלין, גיא בכור - עפ״י אילן ישועה

בהמשך לסאגת המינוי של אבירם אלעד

ת: אמרו לי בוא נעשה עסקת חבילה ונביא שני כתבים מהימין’, יש עסקת חבילה שצריך להביא גם אותם. ואני אומר ‘בסדר’, לא הייתה לי התנגודת. רצו להביא את אראל סגל, את שמעון ריקלין, לא הייתה לי התנגדות לדבר הזה, וגיא בכור, לא הייתה לי התנגדות לדבר הזה כי היה חשוב לי שיגיע מישהו למשבצת של עורך ראשי, גם לא ידעתי כמה זמן אני אחזיק, רציתי שיהיה שם איש ראוי שיכול לעמוד בפרץ

(יום שלישי לעדות ישועה, עמ׳ 9)

מינויים בכירים באישור הנתניהו׳ז - עפ״י ניר חפץ

ניר חפץ: “שאול ואיריס אלוביץ’ פנו אליי, הם לא היו ממנים עורך בכיר בלי אישור של רה”מ ורעייתו”. הוא הוסיף כי “אלוביץ’ ביקש שאעביר אצל משפחת נתניהו מינוי של עורך וואלה, עיתונאי בשם יואב גולן. הוא היה סגן שלי כשהייתי במעריב”. לדברי חפץ, “במקרה הזה אמרתי לאלוביץ’ שאני לא אעביר את זה, ואגיד למשפחת נתניהו שזה לא טוב לצד שלנו… מבחינת נתניהו גולן לא דגל אדום אלא דגל שחור”.

שרה נתניהו התנתה את מינוי עורך וואלה בכך שיכתוב טור נגד מוזס

ב-2016 משפחת נתניהו סיכלה את מינויו של ערן טיפנברון, אז עובד בקבוצת ידיעות אחרונות, לתפקיד עורך וואלה. “הגברת נתניהו התנתה את המינוי בכך שיפרסם קודם טור בתקשורת נגד נוני מוזס (מו”ל ידיעות האחרונות), כדי שלא יהיה לו גשר חזרה, שישרוף… את התנאי היא הציבה בנוכחות נתניהו בחדר העבודה בבלפור”.

 

לדברי חפץ, “טיפנברון יזם את הפנייה אליי כדי שאני אדבר עם אלוביץ’, אחרי שעזב את ynet. אלוביץ’ אמר לי שמבחינתו בסדר אבל שאעביר את ההחלטה אצל רה”מ ורעייתו. אני ניסיתי, העלתי את השם בפני בנימין ושרה נתניהו. היתה התנגדות עזה אצל שרה וזה נפל, רה”מ לא נתן אישור לאלוביץ'”. כיום טיפנברון הוא עורך וואלה.

(יום שני לעדות ניר חפץ)